Mustafa Enver Bey Cd. No:5 Onur Apt. K.4 D. 7 Alsancak – İZMİR Pzt-Cum 09.00-19.00 Cmt: 09.00-18.00 05309343580 - 02322550255
          Randevu
  • Home
Kalp kapağında hafif kaçak nedir? Tehlikeli mi?

📌 Doktorunuz kalp kapağınızda hafif kaçak olduğunu söyledi. Eyvah, ciddi bir kalp hastalığım mı var diye endişelisiniz! Gelin bugün kapakta kaçak nedir? Tehlikeli mi ?sorularına yanıt verelim.
.
📌 Kapakta kaçak aslında kapak yetmezliğidir. Bu ,kalpten pompalanan kanın vücuda iletilmesini sağlayan kapakçıkların işlev bozukluğu ile ortaya çıkar.
.
📌 Kaçak kötüye gittikçe kalbiniz kan sızdıran kapağın açığını telafi etmek için daha fazla çalışmak zorunda kalır ve bir noktaya kadar bu durumu tolere eder ancak kaçak daha da artarsa nefes darlığı, vücutta ödem gibi şikayetler ortaya çıkmaya başlar.
.
📌Ancak merak etmeyin! Kardiyoloğunuz kapakta kaçağın “hafif” olduğunu söylediyse hemen endişelenmenize gerek yok. Kapakta hafif kaçak hastalarımızda sık karşılaştığımız ve tedavi gerektirmeyen bir durumdur.
Hafif kaçağı olanların, düzenli aralıklarla kardiyoloğa giderek durumlarını takip ettirmeleri yeterlidir.
.
📌 Umarım bu bilgiler faydalı olmuştur. Merak ettiklerinizi bu postun altına yazabilirsiniz. 

#kardiyoloji #kalpsağlığı #kalpkapakhastalıkları #mitralyetmezlik #kalbinikoru #izmir #alsancak #izmirkardiyolojiuzmani #izmirkardiyolog

08.11.2021 En son teknolojik cihazlar, kusursuz hijyenik bir ortam ve alanında söz sahibi tecrübeli ve başarılı bir hekim. Kalp ritminde sorun şikayeti ile gittim ve gerek hekimin bilgisi gerek hasta ile iletişimi ve gerekse en modern cihazlarla yapılan muayeneden çok memnun kaldım. Holter takıldı. Şifa arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

e…..
Erdem Bey son derece ilgili, iyi bir doktor. Kendisinden çok memnunum. Hipertansiyon şikayetim için yardımcı oldu. Şu anda ilaç tedavisi kullanıyorum. Tedaviden sonra şikayetlerimde gerileme sağlandı. Erdem Bey bu süreçte beni bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ederim.
e…..
Anneannemin rahatsızlığı için Erdem Bey ile görüşme sağladık. Kendisi son derece ilgili, hastanın psikolojisine saygılı, prosedürleri çok net ve güzel bir şekilde açıklayan bir doktor. Biz memnun kaldık. Daha öncesinde farklı bir hastanede hizmet veriyorken yardımcı olmuştu. O dönemlerde kendisi ile çok sık görüşme fırsatımız oldu. Anneannemin kalp yetmezliği vardı. Taşikardisi artmıştı. Çarpıntısı ciddi boyutlara ulaşmıştı. 3-4 gün kadar gözetim altında tutularak yatışı yapılmıştı. O süreçte kalple alakalı sıkıntı kalmamıştı. Geçirdiği dönemde rahatsızlığını ortadan kaldırmıştı.
Ö…

08.11.2021 En son teknolojik cihazlar, kusursuz hijyenik bir ortam ve alanında söz sahibi tecrübeli ve başarılı bir hekim. Kalp ritminde sorun şikayeti ile gittim ve gerek hekimin bilgisi gerek hasta ile iletişimi ve gerekse en modern cihazlarla yapılan muayeneden çok memnun kaldım. Holter takıldı. Şifa arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

s…..
Babam, Erdem Bey’e muayene olmadan önce ayakları şişiyordu, nefes alamıyordu. Kendisinin yaptığı tedaviden sonra düzeldi.Gayet iyi oldu. Verdiği ilaç tedavisiden ve kendisinden çok memnunuz. Erdem Bey bize göre 4-4’lük bir doktor. Bizlerin her şeyi ile ilgileniyor.
s…..
Erdem Bey 10 numara bir doktor. Kendisi hem hastasıyla hem de işiyle çok ilgileniyor. Hem doktorluğu iyi hem de kişisel olarak çok iyi birisi. Şu anda hayattaysam önce Allah sonra onun sayesinde. Kalp hastasıyım. Anjiyo işlemimi yaptı. Rahmetli annemi de birçok doktora götürdük. Anjiyo olması gerekiyor ama riskli olduğunu belirttikleri için yaptırmadık. Erdem Bey’in tedavileri sayesinde 6 sene daha yaşadı. Biz kendisinden memnunuz.
a…..
Erdem Bey çok iyi bir doktor. 10 yıldır kendisinin hastasıyım. 30 yaşından beridir mitral kapak hastasıyım. Erdem Bey ile tesadüf eseri tanışmış olduk. Bir kez muayene olduktan sonra takiplerimi kendisi sağladı. Erdem Bey’in hastalarına yaklaşımı çok iyidir. Hastalarıyla ilgilenip, bilgilendirir. Alanında çok iyi bir doktor. Koyduğu teşhisler doğru olur. Ben Erdem Bey’den çok çok memnunum.