Mustafa Enver Bey Cd. No:5 Onur Apt. K.4 D. 7 Alsancak – İZMİR Pzt-Cum 09.00-19.00 Cmt: 09.00-18.00 05309343580 - 02322550255
          Randevu

Meanwhile

Maecenas eget tellus eu nibh suscipit iaculis pharetra sed est. Sed condimentum ut nisl sed gravida. Phasellus lorem ante, interdum eu gravida et, rutrum eu dui. Suspendisse potenti. Sed eu quam libero. Sed non volutpat nunc. Glauben oder nicht glauben, Lorem Ipsum ist nicht nur ein zufälliger Text. Er hat Wurzeln aus der Lateinischen Literatur von 45 v. Chr, was ihn über 2000 Jahre alt macht.

Aliquam quis maximus sem. Pellentesque molestie et ipsum ut vulputate. Nulla facilisi. Quisque tristique sapien volutpat libero facilisis convallis. Nunc pharetra sem sollicitudin. Nunc tincidunt ac nisi eu aliquet. Fusce aliquet condimentum lorem.

Waiting-RoomDonec sagittis, ipsum a pharetra ornare, mi velit feugiat eros, nec lobortis ante metus eget massa. Nunc eget justo volutpat, varius nibh clinic-6sed, semper neque. Vivamus egestas consectetur erat, nec posuere nisi consectetur id. Phasellus eu risus ornare libero tempus viverra in quis mauris.

Vivamus id faucibus felis. Fusce scelerisque diam ut sem dignissim accumsan. Suspendisse et nulla viverra, semper justo eget, feugiat quam. Suspendisse potenti. Donec consectetur est porttitor elit condimentum, quis egestas quam vestibulum. Vestibulum dignissim ipsum sit amet arcu commodo fermentum. Sed sem ipsum, congue a tristique at, convallis in ante. In feugiat sem a gravida condimentum. shutterstock_145681514-600x450Vestibulum non erat ac sapien condimentum condimentum eget in ante.

Proin fringilla, velit at commodo semper, sapien arcu volutpat nunc, vel venenatis lacus sem vel mauris. Pellentesque lobortis non purus at euismod. Vivamus tincidunt auctor ligula nec vestibulum.

Ut urna ipsum, ullamcorper sit amet nulla id, rutrum porta tellus. Integer ex odio, imperdiet et justo eget, hendrerit aliquam enim. Vivamus ullamcorper et ex non sollicitudin. Vestibulum dapibus, ac venenatis mi laoreet sed. Ut sodales venenatis odio, nec viverra risus commodo ac.

Sed sollicitudin nisi non pellentesque interdum. Duis sed commodo lacus. Donec sagittis massa dolor, non laoreet ipsum rhoncus ut. Suspendisse sollicitudin mi turpis, eget tincidunt tortor convallis sit amet.

Posted in:

Health,  Women

Bu da ilginizi çekebilir

 • Kalp kapağında hafif kaçak nedir? Tehlikeli mi?

  📌 Doktorunuz kalp kapağınızda hafif kaçak olduğunu söyledi. Eyvah, ciddi bir kalp hastalığım mı var diye endişelisiniz! Gelin bugün kapakta kaçak nedir? Tehlikeli mi ?sorularına yanıt verelim.
  .
  📌 Kapakta kaçak aslında kapak yetmezliğidir. Bu ,kalpten pompalanan kanın vücuda iletilmesini sağlayan kapakçıkların işlev bozukluğu ile ortaya çıkar.
  .
  📌 Kaçak kötüye gittikçe kalbiniz kan sızdıran kapağın açığını telafi etmek için daha fazla çalışmak zorunda kalır ve bir noktaya kadar bu durumu tolere eder ancak kaçak daha da artarsa nefes darlığı, vücutta ödem gibi şikayetler ortaya çıkmaya başlar.
  .
  📌Ancak merak etmeyin! Kardiyoloğunuz kapakta kaçağın “hafif” olduğunu söylediyse hemen endişelenmenize gerek yok. Kapakta hafif kaçak hastalarımızda sık karşılaştığımız ve tedavi gerektirmeyen bir durumdur.
  Hafif kaçağı olanların, düzenli aralıklarla kardiyoloğa giderek durumlarını takip ettirmeleri yeterlidir.
  .
  📌 Umarım bu bilgiler faydalı olmuştur. Merak ettiklerinizi bu postun altına yazabilirsiniz. 

  #kardiyoloji #kalpsağlığı #kalpkapakhastalıkları #mitralyetmezlik #kalbinikoru #izmir #alsancak #izmirkardiyolojiuzmani #izmirkardiyolog

 • Öksürmek, kalp krizinde işe yarar mı?

  Sosyal medyada zaman zaman karşıma çıkan bir bilgi var. Eğer kalp krizi geçirdiğinizden şüpheleniyorsanız şiddetli bir şekilde öksürmek hayat kurtarır deniyor. Bu kesinlikle yanlış bir bilgi…

  Bizler kardiyologlar olarak koroner yoğun bakımda yada vaka yaparken anjiyo laboratuvarında bazı ritim sorunlarında hastaya öksür diyebiliyoruz ancak hastane dışında kalp problemi yaşadığını düşünen biri için bu yararsız bir hareket.

  Bu tip bir bilginin en tehlikeli tarafı da gerçekten kalp krizi geçiren birinin bununla vakit kaybederek gerçek yardıma erişmesinin gecikmesi.

  Unutmayın, öksürmek kalp krizinde işe yaramaz. Eğer kalp krizi geçirdiğinizden şüpheleniyorsanız vakit kaybetmeden 112 ‘yi aramalısınız.

 • Kansız anjiyo nedir? Kimler için uygundur?

  Kalp damar hastalığı şüphesi bulunan ama anjiyo olmak konusunda endişeleri bulunan hastaların çok sordukları bir sorudur: Kansız anjiyo yapılıyormuş, nedir?

  Halk arasında kansız anjiyo olarak bilinen BT Anjiyo, kalp damar hastalığından şüphelendiğimiz, ancak çeşitli nedenlerle doğrudan anjiyo işlemine almak istemediğimiz hastalar için uygulanan bir damar görüntüleme yöntemidir.

  Kimler için uygun?

  Kalp damar hastalığı açısından orta ve yüksek risk faktörleri bulunan, birinci derece yakınlarında erken yaşlarda kalp damar hastalığı bulunan kişiler için uygundur.

  Eşlik eden farklı hastalıkları nedeniyle doğrudan anjiyoya almak istemediğimiz hastalarda damarların durumunu değerlendirmek için uygulanabilir.

  Yine anjiyo işlemi konusunda yüksek endişe taşıyan, anjiyo olmak isteyen, buna karşın kalp damar hastalığı şüphesi bulunan kişilere de yapılabilir.

  Kalp krizi şüphesiyle başvuran hastalara ise uygulanmaz, bu hastalar doğrudan koroner anjiyografiye alınır.

  Nasıl yapılır?

  Tomografiye benzer şekilde kol damarından ilaç verilerek yapılır. Tıkalı veya daralmış bir damar olup olmadığını görmemizi sağlar.