Mustafa Enver Bey Cd. No:5 Onur Apt. K.4 D. 7 Alsancak – İZMİR Pzt-Cum 09.00-19.00 Cmt: 09.00-18.00 05309343580 - 02322550255
          Randevu

Hakkında

PROF. DR. ERDEM ÖZEL

1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen Prof. Dr. Erdem ÖZEL, 1997 yılında birincilikle girdiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2003 yılında yine derece ile mezun olmuştur. Kardiyoloji ihtisasını Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan ve 2009 yılında Kardiyoloji Uzmanı olan Dr. Erdem ÖZEL, 2009-2011 yılları arasında Burdur’da mecburi hizmet yükümlülüğünü tamamlamıştır.

2011 yılında İzmir’e geri dönen Prof. Dr. Erdem ÖZEL, 2011 -2016 yılları arasında İzmir’de çeşitli özel hastanelerde, 2016 yılında itibaren ise Türkiye’nin en yoğun kardiyoloji kliniklerinden biri olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde invaziv kardiyolog olarak görev yapmıştır. Yine aynı klinikte 2017 yılında Doç. Dr. ünvanını almıştır.

İnvaziv kardiyolog olarak özel ilgi alanları koroner anjiyografi, balon-stent işlemleri, kompleks koroner girişimler, biyoemilebilir stent teknolojileri ve kasıktan aort kapak değiştirme (TAVI) işlemidir.

Milano-İtalya ‘da TAVI eğitimlerini alan Dr. Erdem ÖZEL, bu işlemi yapabilmek için gerekli olan ve şu anda en sık kullanılan 3 ayrı aort kapağı için sertifikasyon programlarını tamamlayarak, uygulayıcı ünvanına sahip olmuştur. Çok sayıda hastaya bu işlemi uygulayan Erdem ÖZEL, Türkiye’de öncü olan ekiplerin  ve çalışmaların  içerisinde yer almıştır.

Yaptığı pek çok girişimsel işlemin yanı sıra son beş yıldır kardiyak rehabilitasyonla ilgilenen Prof. Dr. Erdem ÖZEL, 2020’de kardiyak rehabilitasyon konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan British Assocation for Cardiovascular Prevention and Rehabilitation’da (BACPR) kardiyak rehabilitasyon programlarını tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanmıştır. 

Dr. ÖZEL, 2021 yılında ise İsviçre Bern Üniversitesi’nden kabul alarak, kardiyak korunma, rehabilitasyon ve spor kardiyolojisi alanında dünyanın en önde gelen merkezlerinden biri olan Inselspital Kardiyak Rehabilitasyon Kliniği’nde bir süre ziyaretçi profesör olarak bulunmuş ve Prof. Dr. Matthias Wilhelm ile birlikte kardiyak rehabilitasyon çalışmalarını sürdürmüştür. 

Çok sayıda bilimsel makalesi yayımlanan Dr. ÖZEL, 2020 yılında Türkiye’de ilk kez kalp hastalığı veya kalp pili olan atletlerde fiziksel aktivite öncesi önerileri içeren uzman dokümanın hazırlanmasına öncülük etmiştir. Dr. ÖZEL, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği üyesi ve Türk Kardiyoloji Derneği Spor Kardiyolojisi çalışma grubu üyesidir.

 “Kalbini koru” sloganını benimseyen Prof. Dr. Erdem ÖZEL, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.